Wpisy użytkownika Gosik_1004 z dnia 18 lipca 2011

Liczba wpisów: 2

gosik1004
 
efekty po dwóch tygodniach stosowania olejku rycynowego plus tusz Grashka...

*coś więcej mam dodawać* ?
  • awatar Gosik_1004: @beautybag: tak, codziennie :)
  • awatar pat18s: Wow, a jak go stosujesz tzn czym go nakładasz? chyba będę musiała wypróbować
  • awatar PaulinKa: Też jestem ciekawa jak go nakładasz?:)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

gosik1004
 
*co to jest olejek rycynowy* ?

Olej rycynowy to gęsta ciecz, bezbarwna lub jasnożółta. Na powietrzu gęstnieje, ale nie twardnieje.

Jest stosowany do produkcji oleju tureckiego, kwasu sebacynowego, jako dodatek do paliw, smarów, farb, lakierów itp. Jego roczna produkcja na świecie wynosi ok. 1 mln ton, głównie z plantacji w Egipcie i Indiach.

Stosuje się go też w lecznictwie jako środek przeczyszczający. Za takie jego działanie odpowiedzialny jest zawarty w nim kwas rycynolowy, który po uwolnieniu (pod wpływem enzymów trawiennych) z glicerydów wchodzi w reakcję z zawartymi w treści jelitowej jonami sodu (Na+).

Stosowany jest ponadto w kosmetyce, jako odżywka do włosów suchych. Pomaga w odbudowie łamliwych i wypadających brwi i rzęs oraz paznokci i naskórka wokół nich. Jest częstym składnikiem tzw. domowych odżywek.

*jak ja go stosuje* ?

Od ponad dwóch tygodni *codziennie* wieczorem stara szczteczka nakładam olejek na rzęsy. Jest strasznie gęsty więc trzeba nadmiar ściągnąć. Gdy pomaluje nim rzęsy, szczteczke wycieram w wacik. Oczy mogą sie trochę kleić i możemy mieć lekko zamazany widok, ale nie jest to długotrwałe czy uciążliwe.

*ja na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona z efektów, używam olejku od ponad dwóch tygodniu, a już widać znaczne efekty* ! :)

cena olejku to około 3-4 zł :)

EDIT: olejek jest do kupienia w aptekach, ja po nocy praktycznie nie mam już go na rzęsach, a ewentualne resztki zmyją sie z porannym myciem twarzy :)
  • awatar Caroline♥: Ja też go używam i świetny jest :) Najlepiej działa na moje skórki ;)
  • awatar kocka: a po co ten olejek?
  • awatar Gosik_1004: @czekkooladka: w aptekach :) praktycznie rano jak sie budzisz nie masz już go na rzęsach , resztaki ewewntualnie sie zmyja z porannym myciem twarzy :)
Pokaż wszystkie (11) ›